Sevgililer Günü için Hediye Fikirleri

Bir sevgililer günü daha kapıda. Sevgilisi olanlar hediye derdine çoktan düştüler. Ancak aşk yılda bir defa mı kutlanır diye itiraz eden de var, kapitalizmin esiri olmayalım diyen de. Burada göz önünde bulundurulması gereken sizin duygularınızdan ziyade sevgilinizin beklentileri olmalı. Havada aşk kokusu varken, her yer kırmızılara bürünmüş sevgi mesajları hepimizi sarmışken sevdiğimizi ihmal etmeyelim, aşkımızı gösterelim. Değerli olan sevginizi kendi stilinizle ifade etmeniz, sizi en çok yansıtan hediyeyi bulmanız.

ABD Perakendeciler Birliği’nin araştırmasına göre sevgililerin eşya satın alma yerine, paylaşım içerikli hediyeleri tercih etme trendi yaygınlaşıyormuş. Bu yıl her iki kişiden birinin hediye tercihini, etkinliklerden yana kullanması bekleniyormuş.

Ben de bu trende tüm kalbimle katılıyorum. Sahip olduğumuz eşyalar değil, deneyimler ve yaşanmışlıklar bizim bir parçamız oluyor. Yaşanmışlıklar sevgilileri daha da yakınlaştırıyor. Daha da önemlisi sevdiğinizle birlikte geçireceğiniz sıcacık hatıralar kalp hafızanızda her daim yer buluyor.

Henüz sevgilinizi etkileyecek bir planınız yoksa, işte size birkaç öneri…

Hediye seçiminde ilk adım sevgililer gününü nerede ve nasıl kutlamak istediğiniz belirlenmesidir. Gözlerden uzak baş başa evde veya ev dışında romantik veya hareketli bir program mı istiyorsunuz ?

Gustav Klimt ÖpücükEvde baş başa gözlerden uzak romantik kutlama isteyenler

1. Evde romantik bir yemek ve güzel bir filmin ardından birbirinize masaj yapın. Atmosfer için mumları, masaj için aromatik yağları unutmayın.

2. Onda en çok neyi sevdiğinizi anlatan ve teşekkür eden bir kitapçık hazırlayın. Herkesin pozitif geri bildirime ihtiyacı var unutmayın, çok kıymetli.(Kitapçılarda, ozalit çeken dükkanlarda hızlıca yaptırabilirsiniz)

3. Öpücük çekilişi yapın. Küçük bir kutuyu çeşitli öpücük şekillerini yazarak doldurun. Kelebek öpücük, tutkulu öpücük, statik elektrikli öpücük vs hayal gücünüze kalmış. Sevgilinizin çektiği öpücüğü uygulamalı gösterin :)

4. Kutlama için akşam yemeğini beklemeyin. Kahvaltılar her zaman çok romantiktir. “Seni sevmem için 14 neden” mesajınızı hazırladığınız kahvaltıyla birlikte yatağa götürün.

Dışarıda kutlama isteyenler

1. İlk buluşmanızda gittiğiniz restoranda yemeğe gidin. Yemek siparişlerinizi beklerken özel olduğunu düşündüğünüz 5 anıyı yazıp birbirinizle paylaşın.

2. Oyun gecesi yapın. Bilardo, bowling, langırt gibi rekabet olan eğlenceli oyunları oynayacağınız bir mekana gidin. Doyasıya eğlenin.

3. Karaoke kulüplerine gidip aşkınızı şarkılarla ilan edin. Gitmeden ufak bir çalışma yapmayı ihmal etmeyin :)

4. İkili SPA günü yapın. Ayaklarınızı uzatın, gevşeyin ve kendinizi huzura bırakın. Gün sonunda ikiniz de tam kıvamda olacaksınız ;)

5. Helikopter turu, tekne turu, balon turu gibi romantik görsel şölenlerle gününüze değer katın.

6. Kendi şehrinizde turist olun. Günlük rutinlerden kurtulup bir günü turist gibi yaşayın. Galata, Balat, tarihi yarımadayı yürüyerek gezin.

7. Daha önce yapmadığınız bir şey yapın. 2 kişilik futbol maçı, basketbol maçı bileti alın. Birlikte maça gidin. Sevgilinizden ekstra puan kazanın :)

8. Birlikte yeni şeyler öğrenin. Örneğin Sevgililer gününe özel kurslara katılın. İnternetten onlarca seçenek bulabilirsiniz. Birkaç güzel örnek Mutfak Sanatları Atölyesi “Kahvaltı Keyfi”, “Coctail Aşkına”, “Sevgilim Menüm”, Eataly Mutfak Atölyesi “Karşı Konulamaz Sevgililer Günü Menüsü”, Sait Halim Paşa Yalısı “Aşkın Dansı” tango kursu, The Grand Tarabya “çikolata kursu”…

9. Farklı bir ortam için şehir içi butik otellerden birinde kalabilir veya hızlı organize olabilenler bir gün için de olsa Avrupa’nın romantik küçük şehirlerden birinde büyüleyici bir kaçamak yapabilirler.

Son söz; aşkı sadece Sevgililer Gününde değil, her gün yaşayın…

You May Also Like

No Comments

Site is using the Seo Wizard plugin by http://seo.uk.net/