Ey yeni yıl, senden neler neler istiyorum!

Bir yılbaşı ritüeli olan yeni yıl beklentilerinin dile getirilmesi olayını, bu sene yazıya döküyorum. Neredeyse tüm NLP ve kişisel gelişim sayfalarında beklentilerinizi yazın diyor da diyor. İşte yazılı olarak 10 maddelik mütevazi listem.

Ey yeni ve güzel yıl, senden neler neler istiyorum !

1. İlk dileğim tabi ki sağlık ve fiziksel güçlülük. Bunun için üzerime düşeni de yapayım. İşlenmiş şekeri hayatımdan çıkarayım; hem kilo kontrolü sağlayayım hem de vücut direncimi artırayım. Allahım çikolata ve tatlı konusunda sen bana yardım et :) Bahane üretmeden, kar, kış, iş, halsizlik demeden haftada 4 gün spor yapayım. Vücudumdaki kasların kontrolü bende olsun. Yıl sonunda gluteus maksimustan, transversus abdominise tüm kaslar benden sorulsun (AMİN !). Ünlü astrolog Suzan Miller de, bu yıl Aslanlar fitness konusunda çok motive olacaklar ve hedeflerine ulaşacaklar diyor. Dediği gibi Yıldızlar da arkamda olsun.

2. Sevdiğim ve değer verdiğim insanlarla daha çok zaman geçireyim. Kişisel mutluluğum bu yıl birinci önceliğim olsun. Sadece birlikte olmaktan keyif aldığım dostlarım, arkadaşlarım ve sevdiklerimle görüşeyim. Duygusal vampirlerden, hayatı kendine ve çevrelerine dar edenlerden, gıybet yapanlardan, hasetlerden uzak olayım.

3. Daha önce hiç gitmediğim diyarlara gideyim. Görmediğim şehirlere, girmediğim ormanlara ve denizlere gireyim. Hiç görmediğim çiçekler, hiç görmediğim balıklar göreyim. Dilini bilmediğim insanlarla tanışayım. Seyahatlerim eğlenceli olsun. Sokaklarda kaybolup, müzikte kendimi bulayım. Gittiğim yollar hızlı, kaldığım yerler konforlu olsun …)

4. En az 60 tane kitap okuyayım. Bunların bir kısmı daha önce hiç okumadığım, bir kısmı da yeni duygularımla yeniden yorumlayacağım kitap olsun. Okuduğum kitaplar keyif versin, hayal kırıklığı yaşatmasın, zaman kaybı olmasın. İnternetten verdiğim kitap siparişleri elime zamanında ulaşsın. Serisi olan kitapların yazarları fazla bekletmesin. Kitaplardaki hayatlar bana yol göstersin.

5. Hobim işime dönüşsün. Keyif aldığım işten para kazanayım. Yaptığım iş başarı getirsin, heyecanlı olsun, beni geliştirsin. Yeni seyahatlere çıkmamı ve yeni iyi insanları tanımamı sağlasın.

6. Evimizden bereket ve zenginlik eksik olmasın. El getirsin, yel getirsin, sel getirsin.

7. Çocuklarım söylenmeden ödevlerini yapsın, kitap okusun, yemek yesin. Özgüvenleri hep böyle yüksek olsun. İyi arkadaşları ve arkadaşlarının iyi aileleri olsun (biraz bencilce ama olsun).

8. Uzun saplı güllerim, bol çiçekli orkidelerim olsun. Aloe veralarım saksılarından dolup taşsın.

9. Sevgi olsun, aşk olsun. Dostlarla kutlanacak olaylar, içilecek güzel şaraplar, danslar, partiler çok olsun. Arayıp soranım eksik olmasın.

10. Bu sene çok talepkarım, ille de hepsi birden olsun …)

No Comments

Site is using the Seo Wizard plugin by http://seo.uk.net/